Nazilli Ayna Gazetesi

Efeler’in Bilim Parkı konuklarını ağırlamaya devam ediyor

Efeler’in Bilim Parkı konuklarını ağırlamaya devam ediyor
214
17 Mayıs 2023 - 10:06

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı yeni ziyaretçilerini ağırladı.

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, öğrenmenin eğlence ile keyifli hale gelmesini ve edinilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlıyor. Sezar şifreleri, hilbert küpü gibi çeşitli eğitici oyun grupları; bilim meraklılarının özgün fikirler ile problem çözmelerine yardımcı oluyor. Efeler’in eğitim turizminin başkenti olma hedefine de katkı sunan park, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda öğrenci ve eğitmeni ağırlamayı sürdürüyor. Parkın yeni ziyaretçileri; Nazilli Ahmet Yesevi, Çine Hüseyin Özkan ve Efeler Güzelhisar ilkokullarında eğitim gören öğrenciler oldu. Üç grup halinde parka gelen yüz öğrenci ve öğretmenleri, parkta bulunan eğitici oyuncaklar hakkında bilgilendirildi. Daha sonra oyuncaklarla oynayan çocuklar, deneyimleyerek ve eğlenerek yeni bilgiler edindi.
Öğrenciler ve öğretmenleri, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı’nı hizmete sunduğu için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.
(İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER