Nazilli Ayna Gazetesi

NAZİLLİ’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MİLLET BAHÇESİNDE KUTLANDI

NAZİLLİ’DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MİLLET BAHÇESİNDE KUTLANDI
511
05 Haziran 2021 - 20:58
Nazilli Millet Bahçesi’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan AK Parti Aydın İl Başkanlığı İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu, pandeminin sosyalleşme alanlarının ihtiyacını doğurduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapımlarına başlatılan Millet Bahçelerinden bir tanesi Aydın Nazilli İlçesinde yapımı tamamlanarak Nazilli Belediyesi’ne işletmek üzere devir edildi. Aydın’ın en büyük Millet Bahçesi olma özelliğine sahip olan Nazilli Millet Bahçesi ve Kıraathanesi’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle geniş katılımlı bir basın açıklaması gerçekleştirildi. AK Parti Aydın İl Başkanlığı İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu’nun basın açıklamasında AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Ateş Akkaya, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu ve çok sayıda partili hazır bulundu.  

“GÜZEL GÜNLERİN YAKIN OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Bir yılı aşkın zamandır hepimizin en önemli gündemlerinden biri olan, her birimizin hayatına dokunan ve yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen korona virüs salgını sürecini yaşadıklarını ifade eden AK Parti Aydın İl Başkanlığı İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu, “Salgınla mücadele konusunda ülkemizin aldığı kapsamlı önlemler sayesinde, uzun zaman sonra ilk kısıtlamasız Cumartesi günü yaşıyoruz. Etkilerini hayatın her alanında hissetmeye devam ettiğimiz salgın süreci tüm insanlığa bir nefes sıhhatin önemini gösterdiği gibi, uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. “Kademeli normalleşme dönemi” olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz.”

“2 KAT ARTTI”

Ortak geleceğimiz olan çevreye bakışımızı inanç ve medeniyet değerlerimizden aldığımız güçlü referanslar belirlemektedir diyen Sabuncu, “Şehirlerimizin merkezlerinde açık ve yeşil alanları herkes için erişilebilir kılan Millet Bahçeleri Projesi’ni hayata geçiren, tüm dünyanın gıptayla baktığı ve ilham aldığı Sıfır Atık Projesi’ni hızla gerçekleştiren, 2002’de 20,8 milyon hektar olan orman varlığımızı 22,7 milyon hektara ulaştıran ve ülkemizin dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri haline gelmesini sağlayan, temiz denizlerimizin göstergesi sayılan mavi bayraklı plaj sayısını 127’den 519’a ulaştıran ve 2023’te dünya birinciliği hedefleyen, çevre dostu ulaşımı teşvik eden, atık su arıtma tesislerini tüm yurtta yaygınlaştıran, korunan alanlarımızı 2 kat arttıran AK Parti’miz gerçek anlamda çevreci kimliğini, gerçekleştirdiği her çalışmasıyla ve geleceğe dair güçlü hedefleriyle ortaya koymuştur. AK Parti iktidarlarımız ile şehirlerimiz, 2002 öncesi dönemde görmediği hizmetlerle buluşmuş ve daha da güçlenmiştir. Özellikle çevrenin korunması ve tüm değerleriyle yaşatılması bağlamında, ülkemizin dört bir yanındaki sayısız hizmet, AK Parti’mizin bu husustaki kararlı duruşunun da en önemli göstergelerindendir.”

“YENİ ESERLER MİLLETİMİZE KAZANDIRILACAK”

Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor; bunu yapan da biziz” sözünün altını bugün buradan kalın çizgilerle bir kez daha çizmek istiyoruz diyen Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu, “AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması ve siyasetini de eser üretme gayesi temelinde konumlandırmasıdır. Ülkemizin hangi köşesine, hangi şehrimize bakılırsa bakılsın işte bu büyük eserleri görmek mümkündür. Gördüğünüz gibi çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Bugüne kadar ortaya koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştiren AK Parti’miz dün olduğu gibi bugün de sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla yoluna devam etmektedir. Bugün Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından farklı şehirlerimizde açılışı gerçekleştirilecek 11 Millet Bahçesi ve diğer yatırımlar, çevreye saygılı şehirler ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yeni eserler olarak milletimize kazandırılacaktır.”

“TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Aydın İl Başkanlığı İl Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mehmet Sabuncu açıklamanın sonunda, “Bugün dünyamız, çok ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır ve bizler, yarın daha geç olmadan bu gidişatı tersine çevirebilecek, yarınlarımız için bugünden inisiyatif alacak son nesiliz. Bu nedenle AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak “Cemre” ismini verdiğimiz çevre gönüllüleri hareketini 81 ilimizde 1000 gencin katılımıyla başlattık. Cemre nasıl havaya, suya ve toprağa düşerse işte çevre gönüllüleri hareketimiz de böyle içimize düştü. Bugünden sonra Cemreler tüm şehirlerimizde çalışmalarını sahada sürdürecek. İklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalması, kuraklık, aşırı hava olayları, kirlilik gibi küresel çevre sorunları karşısında Türkiye olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla adımlar atmaya devam ediyoruz. İklim değişikliği bir süredir mücadele ve uyum çalışmalarının ulusal çapta ve uluslararası platformda ele alındığı en önemli gündem maddelerindendir. Sn. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemizin küresel meselelerdeki liderliği ve öncü rolü çok önemli olmakla birlikte biliyoruz ki bu mücadele için tüm dünyanın, şehirlerimizin ve her bir vatandaşımızın ortak çabası gereklidir. İşte bugün, yüreklerimizde hissettiğimiz bu sorumlulukla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre gönüllüsü Cemrelerle birlikte buradan çok güçlü bir mesaj veriyoruz: Doğanın sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinciyle gelecek nesillerimize; yeşiliyle mavisiyle daha temiz bir çevre bırakmak, farkındalık ve duyarlılık sahibi bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın sonunda AK Parti heyeti Millet Bahçesi içinde yürüyüş yaptı ve çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

(Abdülkadir GÖKÇE)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER