Nazilli Ayna Gazetesi

NAZİLLİ TİCARET ODASI ÜYE BULUŞMA TOPLANTISI YENİPAZAR’DA YAPILDI

NAZİLLİ TİCARET ODASI ÜYE BULUŞMA TOPLANTISI YENİPAZAR’DA YAPILDI
287
08 Haziran 2023 - 9:30

Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantısı Yenipazar’da yapıldı.

Toplantıya Yenipazar Kaymakamı Şule DEMİRTAŞ, Yenipazar Belediye Başkanı M.Yüsran ERDEN, TKDK Aydın İl Koordinatörü Arzu AKAR, Yenipazar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hüseyin EKİCİ, basın mensupları ve Ticaret Odasına kayıtlı üyeler katıldı.

Yenipazar bölgesinde 20 yıl ve üzerinde Nazilli Ticaret Odası kaydı bulunan üyelere Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

Ticaret Odası temsilcileri ile üyelerinin bir araya geldiği toplantıda; 2013 yılından bu güne kadar yapılan Oda faaliyetleri, hayata geçirilen projeler, sürdürülen çalışmalar ve üyelerin talebi üzerine gerçekleştirilen lobi faaliyetleriyle ilgili tanıtım videosu gösterildi. Nazilli Ticaret Odasının üye odaklı hizmet vermeyi amaç edilen bir kurum olduğu, mevzuattan kaynaklanan yasal sorumluluklar ile birlikte yapılan faaliyetlerin tamamının üyelerin talep ettiği iktisadi ve sosyal hususlardan oluştuğu irdelendi.

Bölge Odası hüviyetinde hizmet veren Oda’nın yetki ve sorumluluk alanının; Nazilli ile birlikte Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinden oluştuğu, bu nedenle bölge olarak bakıldığında farklı avantaj ve dezavantajlara sahip ilçelerden oluşan sorumluluk alanı içinde Yönetim Kurulunun tüm üyelerin sesi olmaya gayret gösterdiği ifade edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN tarafından yapılan açıklamada; uzun süreden beri dile getirdiğimiz, NTO Sorunlar Dosyasında yer alan, her platformda yetkililere iletilen konuların başında; küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu esnaf kefalet kredisi benzeri bir finans sistemi gelmektedir. Esasen bir kamu kaynağı olan Halk Bankası tarafından tahsis edilen Esnaf Kredisinden aynı işi yapan, aynı ölçekteki firmalardan Ticaret Odasına kayıtlı olanların faydalanamadığı , bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bu konuda yasa değişikliği yapılması veya yeni bir sistem kurulması için gayretlerinin devam ettiğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER