Nazilli Ayna Gazetesi

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne vatandaşlardan tam not

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne vatandaşlardan tam not
298
13 Ocak 2023 - 13:09

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; ilçe sınırlarında halkın sağlık ve huzurunu korumak amacıyla denetimlerine devam ediyor.

Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kamuya ait alanlarda gerçekleşen işgal, rahatsız etme gibi suçlar kapsamında yaşanan olumsuzluklarla ilgili denetim ve kontrol faaliyetlerine devam ediyor.

1539 İŞLETMEYE KANUNİ İŞLEM UYGULANDI

İşyeri ruhsat denetimlerini gerçekleştiren zabıta ekipleri, 2022 yılında sanayi bölgesinde 284, şehir merkezi ve çevre mahallelerde ise 1255 işletmeye ruhsatsızlıktan kanuni işlem uyguladı.

Ayrıca yapılan denetimler sonucu canlı müzik izin belgesi olmadan faaliyet gösteren 7 işletmenin Canlı Müzik İzin Belgesi alması sağlandı. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK SAĞLANDI

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa, planlı ve plansız olarak denetimlerin sürdüğünü dile getiren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü birilikte Nazillimiz genelinde yine halkın sağlık ve huzurunu korumak amacıyla faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2022 yılında başarılı bir çalışma yürüttük. 2023 yılında da bu başarımızı daha ilerilere götürmek için ekiplerimiz sahada 7 gün 24 saat aktif bir şekilde sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl 520 işyerine ruhsat ve 971 vatandaşımıza ise maddi destek sağladık. Ayrıca Zabıta Müdürlüğümüz tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye, akülü sandalye ve protez yardımlarımız yapıldı. Çarşı bölgesinde 288 işletmeye yönelik işgaliye çalışması yapıldı. Çalışmalarından dolayı hem müdürümüze hem de zabıta personeli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Zabıta ekiplerinin çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, şikayetlerin anında değerlendirildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını belirterek Nazilli Belediyesi’ne teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER