Nazilli Ayna Gazetesi

BUHARKENTTE NAZİLLİ TİCARET ODASI ÜYE BULUŞMA TOPLANTISI YAPILDI

BUHARKENTTE NAZİLLİ TİCARET ODASI ÜYE BULUŞMA TOPLANTISI YAPILDI
223
21 Haziran 2023 - 16:25

Buharkent’te Nazi̇lli̇ Ti̇caret Odası üye buluşma toplantısı yapıldı

Toplantıda Buharkent Kaymakamı Alper AÇIKGÖZ ve Belediye Başkanı Mehmet EROL Ticaret Odasına kayıtlı üyeler ile bir araya geldi. Bölgeyle ilgili sorun ve taleplerini ilçenin en yüksek idari makamlarına iletme fırsatı bulan üyeler bu imkanı yaratan Ticaret Odasına teşekkür ettiler

Buharkent Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda Buharkent’de 20 yıl ve üzerinde Ticaret Odası kaydı bulunan üyelere Teşekkür Belgeleri takdim edildi

Ticaret Odası temsilcileri ile üyelerinin bir araya geldiği toplantıda; 2013 yılından bu güne kadar yapılan Oda faaliyetleri, hayata geçirilen projeler, üyelerin talebi üzerine gerçekleştirilen lobi faaliyetleriyle ilgili tanıtım videosu gösterildi. Nazilli Ticaret Odasının üye odaklı hizmet vermeyi amaç edilen bir kurum olduğu, mevzuattan kaynaklanan yasal sorumlulukların yanında faaliyetlerin tamamının üyelerin talep ettiği iktisadi ve sosyal hususlardan oluştuğu irdelendi.

Bölge Odası hüviyetinde hizmet veren Oda’nın yetki ve sorumluluk alanının; Nazilli ile birlikte Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinden oluştuğu, bu nedenle bölge olarak bakıldığında farklı özelliklere sahip ilçelerden oluşan sorumluluk alanı içinde Yönetim Kurulunun tüm üyelerin sesi olmaya gayret gösterdiği ifade edildi.

Mehmet EROL; Odanın çalışmalarını takdir ediyor ve destekliyoruz

Toplantıda bir konuşma yapan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet EROL; -öncelikle bu toplantıyı düzenleyen ve bizleri bir araya getiren Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN’a teşekkür ediyorum. Ticaret Odasının çalışmaları üyelerin karşılaştığı zorlukları asgari seviyeye indirecektir diye düşünüyorum.  Kurum ve kuruluşlarımız bölgenin kalkınması, refah seviyesinin artması ve daha fazla yatırımın gerçekleşmesi için çaba gösteriyor. Buharkent İlçesi, Organize Sanayi Bölgesi, İnciri ve Jeotermali ile Ege bölgesinin gelişmeye ve yatırıma açık yerlerinin başında gelmektedir – dedi.

Alper AÇIKGÖZ; Ticaret Odası önemli bir misyonu yerine getirmektedir.

Toplantıda bir konuşma yapan Buharkent Kaymakamı Alper AÇIKGÖZ; – Buharkent gibi tarımsal anlamda, enerji anlamında ön plana çıkan şehirlerimizde ticaret hayatına katkı yapmak önem taşımaktadır. Denizli-Aydın Otoyolunun açılmasıyla Buharkent ticaret hayatı canlanacaktır. Nazilli’nin il olması durumunda şehirdeki Organize Sanayi Bölgesinin önemi daha da artacaktır. Buharkent’in sahip olduğu tarımsal zenginliğinin desteklenmesi durumunda ticari potansiyeli artacaktır. Buharkent’in jeotermal kaynakları ve jeopolitik konumu çok önemli avantajlar içermektedir. Bizler devlet görevlileri, kamu görevlileri olarak işadamlarının, iş kadınlarının yanındayız. Bu vesileyle Ticaret Odasının önemli bir misyonu yerine getirdiğine inanıyor ve bu tür organizasyonların devam etmesini diliyorum. Sayın Başkan ve toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum- dedi

Nuri ARSLAN; Esnaf Kredisi Benzeri Bir Sistemden Odamız Üyelerinin de Faydalanması İçin Lobi Faaliyeti Yürütüyoruz

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN tarafından yapılan açıklamada; Öncelikle davetimize icabet eden üyelerimize teşekkür ediyorum. Katılımın yüksek olması bizim için en büyük motivasyondur. Çok önceden planladığımız üye buluşma toplantılarını pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldık.  Elimizde olmayan sebeplerden dolayı geç de olsa Buharkent’te sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz.

Nazilli Ticaret Odası olarak üyelerimizin menfaati doğrultusunda ve ısrarla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde; 2013 yılından bu güne kadar bir çok sorunun çözümünü sağladık. Gerçekleşmesi için çalıştığımız, her platformda yetkililere iletilen konuların başında; küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu esnaf kefalet kredisi benzeri bir finans sistemi gelmektedir. Esasen bir kamu kaynağı olan Halk Bankası tarafından tahsis edilen Esnaf Kredisinden aynı işi yapan, aynı ölçekteki firmalardan Ticaret Odasına kayıtlı olanların faydalanamadığı , bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bu konuda yasa değişikliği yapılması veya yeni bir sistem kurulması için çalışıyoruz.

Buharkent yöresine özgü yerel ürünlerimizin gelecek nesillere vasıflarını yitirmeden aktarılmasını sağlamak için Coğrafi İşaret çalışmalarımız devam etmektedir.

Üyelerimizin istek ve talepleri bizim birinci önceliğimizdir. Ancak sizlerden geri dönüş noktasında sıkıntılar yaşıyoruz. Belirli dönemlerde üyelerimize talep ve istek formları gönderiyoruz. Üyelerimizin bu formları doldurmalarını, isteklerini, beklentilerini veya işleriyle ilgili sıkıntılarını bize iletmelerini bekliyoruz. Maalesef çok az sayıda geri dönüş oluyor.

Halbuki hizmetlerimizin odak noktası sizlerin görüş ve talepleridir.Biz sorunlarınızı bilmeliyiz ki gerekli çalışmaları yapalım, sizlerin derdine derman olmaya çalışalım.

Toplantıya katılımın yüksek olması bizleri mutlu etti. Bu vesileyle toplantımıza icabet eden Buharkent Kaymakamı Alper AÇIKGÖZ ile Belediye Başkanı Mehmet EROL’a  teşekkür ediyorum. Toplantıda üyelerimizin görüş ve taleplerini dinledik. Sorunların çözümü için çaba göstereceğiz. Üye buluşma toplantılarımız devam edecek-dedi.         

Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER

limanbet

limanbet