Nazilli Ayna Gazetesi

NAZİLLİ’DE 1077 KİŞİ ‘EVET’ DEDİ

NAZİLLİ’DE 1077 KİŞİ ‘EVET’ DEDİ
231
06 Ocak 2023 - 17:48

Nazilli’de Belediye Evlendirme Memurluğu’na 2022 yılında başvuran toplam bin 77 çift mutluluğa ‘evet’ dedi.

Nazilli Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na başvurarak evlilik kararı alan 58’i yabancı uyruklu olmak üzere bin 77 çiftin nikahları kıyıldı.

AZERBAYCAN, UKRAYNA, ALMANYA HATTA KANADA’DAN BİLE BAŞVURU VAR

Bu evlilikler sonucu Nazilli’ye; Almanya’dan 4, Avurturya’dan 1, Özbekistan’dan 6, Moğolistan’dan 1, Gürcistan’dan 2, Kırgızistan’dan 11, Azerbaycan’dan 12, İsveç’ten 1, Ukrayna’dan 3, Türkmenistan’dan 1, Hırvatistan’dan 1, İrlanda’dan 1, Kazakistan’dan 3, Kanada’dan 1, Estonya’dan 1, Tacikistan’dan 1, Suriye’den 8 olmak üzere toplam 58 yabancı çift geldi.

Nazilli E Tipi Kapalı- Açık Cezaevinde ise Nazilli Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 8 nikah kıyıldı.

Ay ortalamalarına bakıldığında en yoğun dönem 156 nikah ile Ağustos ayında yaşanırken en sakin dönem 39 nikah ile Nisan ayı oldu.

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın nikah şahidi olmasını isteyen çiftler, nikah fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak Başkan Özcan’a teşekkür etti.

Yoğun programlarından fırsat bularak çiftlerin bu mutlu gününe şahitlik yapan, aileye ve aile birliğine verdiği önemden bahseden Başkan Özcan; çiftlere bir ömür aynı yastığa baş koymaları ve heyecanlarını ilk günkü gibi korumalarını tavsiye ederek mutluluklar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER