Nazilli Ayna Gazetesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI
535
18 Ocak 2023 - 14:38

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin konuşma yaptı. Adnan Menderes’in 73 yıl önce seçildiği tarih olan 14 Mayıs’ı ilan etti.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şimdiye kadarki en güçlü 14 Mayıs mesajını verdi.

“RAHMETLİ MENDERES, 14 MAYIS’TA ‘YETER SÖZ MİLLETİN DEMİŞTİ”

14 Mayıs 1950’de Adnan Menderes’in kazandığı seçimi hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Siyasetin günlük hercü merci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs’ta ‘Yeter söz milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır.

“MİLLETİMİZ BU MÜSTEMLEKE HEVESLİLERİNE ‘YETER’ DİYECEKTİR”

Sözü de kararı da geleceğini de tayin hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6’lı masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına bu kifayetsiz muhterislere, bu müstemleke heveslilerine ‘yeter’ diyecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER