Nazilli Ayna Gazetesi

ÖZCAN İDDİALARA YANIT VERDİ

ÖZCAN İDDİALARA YANIT VERDİ
684
11 Aralık 2019 - 18:19
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 8 aylık görev süresinin tamamlanmasının ardından başkanlık makamında düzenlediği basın toplantısında, tasarruf tedbirlerinden ödenen borçlara, yol çalışmalarından hayata geçirilen projelere, otogar meselesinden geçmiş dönemde yapılan usulsüz ödemelere kadar pek çok konuya değindi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, başkanlık makamında düzenlediği basın toplantısında gazetecileri ağırladı. 240 günlük görev süresi içerisinde ilk günden itibaren yoğun bir tempoyla çalıştıklarını söyleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “240 günlük görev süremizde günde yaklaşık 16 saati bulan çalışma temposuyla Nazilli’miz için tüm ekip arkadaşlarımla çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu süreçte çalışma tempomuzu yakalayamayan, bizim ilkelerimize, prensiplerimize uyamayan arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık, yeni bir yönetim kadrosu oluşturduk. Bu süreci artık bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

“TASARRUF TEDBİRLERİ ALDIK”

Nazilli Belediyesi’nin geçmiş dönemden kalan yaklaşık 102 milyon liralık borcunun 16 milyon lirasının ciddi tasarruf tedbirleri sayesinde ödendiğini söyleyen Başkan Kürşat Engin Özcan; “Elbette biz de 10 yıl önce olduğu gibi borçsuz bir belediye telsim almak isterdik. Olmadı ama herkesin canı sağ olsun. Tasarruf yaparken yine belediyemizin hakkını koruduk. Çünkü biz Nazilli halkının verdiği görevi yerine getirirken kör bir kuruşun hesabını yapmak zorundayız. Buna basit bir örnek verecek olursak belediyemizin zemin katında bulunan çay ocağı sıfır lira bedelle tahsis edilmiş. Belediyemiz için hiçbir avantajı yok. Yaptığımız en son ihalede 14 aylığına 56 bin lira verdik. Böylesine kötü bir yönetim izlenmiş. Yaptıkları doğru işler için herkese teşekkür ederiz. Bugüne kadar Nazilli Belediyesi’nde hizmet eden, Nazilli’ye hizmet eden her bir kişiye teşekkür ediyoruz. Ama böyle aymazlıklarda var. Sonra çıkıp yalan yanlış şeyler söyleyerek kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorlar” ifadelerini kullandı.

YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Desteklerinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da teşekkür eden Başkan Özcan; “Altıntaş ve Aydoğdu Mahallelerimizde yenileme çalışmaları yaptık. Modern çağın tekniklerine uygun bir şekilde, engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın ve çocuklarımızın da rahatlıkla yürüyebileceği kaldırımlar oluşturduk. Bir teyzemiz, ‘bu sokağa en son Esat Bey gelmişti, sana teşekkür ediyorum’ dedi. Nazilli’mizin şehir merkezinden başlayarak en ücra köşelerine kadar alt ve üst yapısıyla yenilenmesi lazım.  Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ekiplerine verdiği talimatlar doğrultusunda büyükşehirin yetkilileriyle birlikte projeleri oluşturuyoruz. Alt yapısını onlar yapacaklar, üst yapısını biz yapacağız” dedi.

“HALKIMIZLA BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

Yapılan referandum çalışmalarının ardından vatandaşların talebi üzerine Uzun Çarşı’daki işgaliye sorununa çözüm getirildiğini söyleyen Özcan, Yapacağımız tüm işleri birlikte yaparsak başarılı olacağımıza inanıyoruz. Fakat görüyoruz ki bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılıyor. Bunun da doğru olmadığına inanıyoruz. Biz doğruları anlatmak için, her zaman vatandaşlarımızın sorularını yanıtlıyoruz. Her bir vatandaşımız şikayetini anlattığında çözüm olmaya çalışıyoruz. Hemen hemen her hafta Çarşamba günleri halk günümüzde vatandaşlarımızı dinliyoruz. Sosyal medyadan bizlere ulaşan vatandaşlarımıza cevap vermeye çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.

“NAZGEM’İ HAYATA GEÇİRDİK”

Nazilli adının başarılarla anılması ve öğrencilerin eğitimine destek olmak için NAZGEM’i hayata geçirdiklerini söyleyen Özcan, “Güzel bir ekibimiz, güçlü bir kadromuz var. Nazilli’de yetişen gençlerimizin başarılı olmaları, geçmiş yıllarda olduğu gibi Nazillimizin kendisini eğitimdeki başarılarıyla duyurması gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİNDİSTAN’DAN SİPARİŞ ALDIK”

NAZ-KOOP Projesi’nde son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Özcan şunları kaydetti: “Nazilli’deki her bir ev, her bir bahçe bir fabrikaya bir atölyeye dönüşecek. Nazilli’de üretilen her şeyi biz pazarlamak istiyoruz. Bunu bizden almak için teklif sunan pek çok kişi ve firma var. En son katıldığımız İzmir fuarında Hindistan’dan dahi ön sipariş aldık. Nazilli’yi tanıtmak suç mudur? Nazilli kötü şeylerle anılmasın. Biz kendimizi dünyaya tanıtmalı ve modern çağın tekniklerini kullanmalıyız.”

“HEP BİRLİKTE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Nazilli’yi ileriye taşımak için hayata geçirilecek pek çok proje olduğuna dikkat çeken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Özcan; “Yatırımcıyı da Büyükşehir’in hizmetlerini de buraya getirmeye çalışıyoruz. Kavga ederek değil, biz beraber paylaşalım, yönetelim istiyoruz. Nazilli’de yapılacak yüzlerce binlerce iş var. Özellikle dışarıdan gelecek yatırımcının burada ürettiğimiz değerli satın alması gerekiyor. Eğer bunu gerçekleştirirsek biz bir şeyleri başarırız. Hem belediyemiz, hem halkımız hem de üreticimiz kazansın istiyoruz. Beraber çalışmaktan ben mutluluk duyuyorum. İnşallah yarınlarda çok daha güzel işler yapacağız” sözlerini kaydetti.

“BELGE İLE KONUŞSUNLAR”

Son günlerde Nazilli gündemini meşgul eden garaj meselesi ile ilgili açıklama yapan Başkan Özcan; “Otogar ile ilgili elimizde mahkeme kararı var. Eğer öyle olmasaydı bizlere suçlamalarda bulunan muhterem ceza almazdı. Aldığı ceza, mahkeme kararını yerine getirmemekten dolayıdır. Ama biz otogarı vermedik, tapusu da işte buradadır. Hiç kimse otogarın altına tekerlekleri sokup götürecek de değildir. Konuşuyorlarsa belge ile konuşsunlar. Nazilli’de otogar meselesi elbette önemlidir. Biz mülkiyeti devretmedik. Mülkiyet Nazilli Belediyesi’nde kalmıştır. Yarın herhangi bir değişiklik olduğunda oranın tamamı bizim kullanımımızda. Dükkanların kira hakkı bizdedir. Verilen mahkeme kararına uymak zorundayız. Başka bir iş yaptığınız zaman gördüğünüz gibi cezalandırılması söz konusu. Kanuna uymamak marifet midir? Kanuna aykırı gelmek övülebilecek bir şey midir? Ben böyle olduğunu düşünmüyorum. Kanuna uymamanın övülmesi de suçtur” dedi.

“5 MİLYONLUK USULSÜZ ÖDEME YAPILMIŞ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Nazilli halkının hakkını sonuna kadar savunacağının altını çizen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Sosyal güvenlik kurumu bize gönderdiği yazıda Nazilli Belediyesi’nin yapmış olduğu usulsüz ödemeleri yazmıştır. Yasa gereği ödeme yaparken borcu yoktur ve ilişiksiz yazısı almanız gerekiyor. Fakat 5 milyon 641 bin 700 lira 44 kuruş usulsüz ödeme yapılmış. Hukukta bir ilke vardır; ‘Kötü ödeyen iki kez öder’. Kötü ödeme yapmışlar. Evraklar burada. Nazilli milliyetçiliğinden bahsediyorlar, tapu burada. Usulsüz ödediğiniz paralarda burada. Eğer Nazilli milliyetçisiyseniz bu parayı ödeyin. Bu sizin ödediğiniz usulsüz, haksız paradır. Kamunun alacağıdır. Bu belgelerin altında sizin imzanız var. Mesuliyet sizindir. Bu haksız, yasal olmayan borcu Nazilli halkının boynuna yükleyemezsiniz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Bu konu hakkında da suç duyurusunda bulunduk, soruşturma neticesinde suçlu olanlar cezasını çekecektir” diye konuştu.

(Abdülkadir GÖKÇE)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER