Nazilli Ayna Gazetesi

NTO SULTANHİSAR DA ÜYE BULUŞMA TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

NTO SULTANHİSAR DA ÜYE BULUŞMA TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
274
14 Mayıs 2024 - 7:30

Toplantıya Sultanhisar Belediye Başkanı Osman YILDIRIMKAYA  ile Ticaret Odasına kayıtlı üyeler katıldı

Üye buluşma toplantısında ayrıca Sultanhisar’da 15 yıl ve üzerinde Ticaret Odası kaydı bulunan üyelere Teşekkür Belgeleri takdim edildi

               Ticaret Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN, Meclis Başkan Yardımcısı M.Naci MADEN ve Yönetim Kurulu Üyesi Özen AKGÜN ile üyelerin bir araya geldiği toplantıda; 2013 yılından bu güne kadar yapılan Oda faaliyetleri, hayata geçirilen projeler, sürdürülen çalışmalar ve üyelerin talebi üzerine gerçekleştirilen lobi faaliyetleriyle ilgili tanıtım videosu gösterildi. Nazilli Ticaret Odasının üye odaklı hizmet vermeyi amaç edilen bir kurum olduğu, mevzuattan kaynaklanan yasal sorumluluklar ile birlikte yapılan faaliyetlerin tamamının üyelerin talep ettiği iktisadi ve sosyal hususlardan oluştuğu irdelendi.

                   Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN tarafından yapılan açıklamada; üyelerimizin talepleri ve sorunlarının çözümü için gayret gösteriyoruz. Israrla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde; 2013 yılından bu güne kadar üyelerimizi ilgilendiren bir çok sorunu gündeme getirdik bazı önemli hususların çözülmesini sağladık.

ESNAF KEFALET KREDİSİ BENZERİ BİR SİSTEMİN TİCARET ODASINA KAYITLI ÜYELER İÇİN DE GEÇERLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

Her platformda yetkililere iletilen konuların başında; küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu esnaf kefalet kredisi benzeri bir finans sistemi gelmektedir. Esasen bir kamu kaynağı olan Halk Bankası tarafından sadece Esnaf Odasına kayıtlı üyelere tahsis edilen ancak aynı işi yapan, aynı ölçekteki firmalardan Ticaret Odasına kayıtlı olanların faydalanamadığı uygun faizli bir kredi sistemine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bu konuda yasa değişikliği yapılması veya yeni bir sistem kurulması için gayretlerimiz devam etmektedir.

GELECEĞİN PATRONLARINI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

               Diğer önemli bir sorunumuz nitelikli ve teknik eleman ihtiyacının her geçen gün artması. Üretmeden büyüyebilecek bir ülke değiliz. Sınırsız kaynaklarımız yok. Çalışmak, üretmek ve ihraç etmek zorundayız. Meslek liselerin giden öğrencilerin sanayide çırak olacağı yönündeki yanlış düşünceleri ortadan kaldırmalıyız. Bu gün bölgemizde faaliyette bulunan, üretim ve ihracat yapan işletme sahiplerinin önemli bir kısmı meslek lisesi mezunudur. Geleceğin patronları teknik ve mesleki eğitim alan gençlerimiz olacaktır. Şu anda üretim ve imalat yapan işletmelerimizin en büyük ihtiyacı mesleki eğitimini tamamlamış gençlerimizdir. Anne babalar olarak evlatlarımızı mümkün olduğunca meslek liselerine yönlendirmeliyiz. Teknik ve mesleki eğitim almış kişinin iş hayatında başarılı olma şansı daha yüksektir. Hem ülkemizin geleceği için hem de gençlerimize sağlam bir gelecek hazırlamak için mesleki eğitime önem vermeliyiz. Ben bu anlamda meslek liselerinin sayısının arttırılması gerektiğini düşünüyorum.

SANAYİ VE TİCARET ALANI İHTİYACIMIZ VAR

               Bölgemizin sanayi ve ticaret alanı ihtiyacı var. Kendi sermayesi ile yatırım yapmak isteyen girişimciye yer gösteremiyoruz. Burada belelediye başkanlarımıza da görev düşüyor. Sağolsun Osman Başkanım elinden gelen gayreti gösteriyor. Bakın 2.OSB çalışmaları devam ediyor. Sanayici için önemli bir yatırım alanı olacak. Tüm bölge kazanacak. Nazilli’ye ikinci OSB nin geleceğini, bu konuda çalışmalar yürütüldüğünü söylediğim zaman belirli çevreler ve bazı basın mensupları tarafından yalancı ilan edildim. Ancak çok şükür zaman bizi haklı çıkardı.

               Üyelerimizin istek ve talepleri bizim birinci önceliğimizdir. Sorunlarımızı başta Odalar Birliği olmak üzere ilgili bakanlıklar ve Ankara’da yapılan tüm toplantılarda dile getiriyorum. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Her toplantıda söz alıyor ve konuları aktarıyorum. Bu nedenle hizmetlerimizin odak noktasını oluşturan sizlerin taleplerini yerinde öğrenmek, yüz yüze fikir alışverişinde bulunmak ve neticesinde Oda hizmetlerine yön vermek için buradayız. Tüm üyelerimizi ayrı ayrı ziyaret etmek mümkün değil. Ancak bu gibi organizasyonlarla sizlerin fikirlerini, sıkıntılarını ve taleplerini öğrenmeye gayret gösteriyoruz. Sorunlarınızı Ticaret Odası’na iletmekten çekinmeyin. Yetkimiz ve imkanımız dahilinde çözüm bulmak için gayret gösteriyoruz.  Katılımınız için teşekkür ediyorum-dedi

               Söz alan Oda üyeleri; sorunların çözüm noktasında gayret gösteren ve bu toplantıyı düzenleyen Oda Yönetim kuruluna teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

               Toplantı plaketlerin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER

limanbet

limanbet