Nazilli Ayna Gazetesi

Nazilli Tarım Fuarı Hazırlıkları Sürüyor

Nazilli Tarım Fuarı Hazırlıkları Sürüyor
267
13 Aralık 2022 - 14:35

Nazilli’de Sümer Vakfı organizasyonunda düzenlenecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı hazırlıkları devam ediyor. Nazilli Tarım Fuarı ile ilgili yapılan ve yapılacak hazırlıkları değerlendirmek amacıyla Nazilli Ticaret Borsası’nda değerlendirme ve görevlendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yurt içi fuar takviminde yer alan ve bu yıl 17-19 Aralık tarihleri arasında AS Fuarcılık tarafından Nazilli Sümer Vakfı yararına gerçekleştirilen Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nda 65 standın tamamının satıldığı kaydedildi. KOSGEB Desteği ve TOBB izni ile Nazilli Sümer Vakfı’nın öncülüğünde öğrencilere burs sağlanması amacıyla Nazilli Belediyesi Katlı Otopark alanında gerçekleştirilecek olan Nazilli Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın hazırlıklarının koordinasyonu ve yapılması planlanan etkinliklerden azami verimin elde edilebilmesi amacıyla istişare toplantısı yapıldı. Nazilli Kaymakamı ve Nazilli Sümer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sedat Sırrı Arısoy başta olmak üzere İlçe Jandarma Komutanı Caner Özkul, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım öncülüğünde düzenlenen toplantıya çevre ilçelerin tarım ve orman müdürleri, ziraat odası başkanları, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, ilçedeki kurum ve kuruluşların müdürleri, mahalle muhtarları ve Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni Temsilen Başkan Yardımcısı Ali Soydemir katıldı.

Toplantıda Nazilli ve Aydın ürünlerinin tüm dünyaya tanıtılmasının yanı sıra gıda ve tarım sektörünün bölgede canlanmasının önemini hatırlatılarak, fuarın her geçen yıl daha da dikkat çekici olacağı belirtildi. Nazilli Kaymakamı ve Nazilli Sümer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sedat Sırrı Arısoy, yaptığı bilgilendirmede Nazilli Sümer Vakfı Mütevelli Heyeti öncülüğünde ve tüm Nazilli ve çevre ilçe kurumlarının desteği ile fuarın gerçekleştirileceğini söyledi.

320 MARKA TANITILACAK

Nazilli Sümer Vakfı öncülüğünde yapılacak olan fuar Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası, Nazilli Ziraat Odası ve KOSGEB destekleri ile gerçekleşecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede Tarım Makinaları, Hayvan Yetiştiriciliği, Makine Ekipman ve Teknolojilerinin konu alınacağı 6 bin 500 metrekarelik kapalı fuar alanında 3 bin 500 metrekarelik stant alanı yer alıyor. Yaklaşık 65 stantta 170 firmanın katılacağı fuar alanı doluluk nedeniyle alan dışına da taşarken, fuarda 320 markanın tanıtımı da sağlanmış olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER

limanbet

limanbet