Nazilli Ayna Gazetesi

METİN YAVUZ’DAN BABACAN’A TEPKİ

METİN YAVUZ’DAN BABACAN’A TEPKİ
559
19 Ocak 2023 - 12:42

Türkiye karşıtlığıyla bilinen Michael Rubin’in Türk SİHA’larına yaptırım çağrısından sonra 6’lı masanın ortaklarından Ali Babacan; “Kusura bakmayın SİHA’lara dokunacağız” diyerek açıklama yapmış. Akparti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, yazılı açıklamasında Babacan’a tepki gösterdi.

Ali Babacan’ın Bayraktar firması ile ilgili yapmış olduğu bu açıklamalar en basit tabiriyle akıl tutulmasıdır.

Bizim yaptığımız projelerden, yabancıların endişelenmesini, üzülmesini anlıyoruz da bu ülkenin yerli ve milliyiz diyen insanlarını çıkıp yabancıların ağzından konuşmasını anlayabilmiş değiliz.

Terörün kökünün kazınmasında büyük katkısı olan; Karabağ’da, Libya’da, Suriye’de, Ukrayna’da destan yazan ve dünyanın taktirle karşıladığı SiHA ve İHA’ları üreten ve 27 ülkeye ihraç eden Bayraktar firması ülkemizin gururu ve en önemli marka değeridir, kıymetlisidir. 

Dünya SİHA’ları konuşuyorken, adına şarkılar yazılıyorken, Karabağ’ın işgalden kurtarılmasının en önemli simgesi olarak gösteriliyorken FETÖ’nün, tescilli Türkiye düşmanı Michael Rubin’in, Babacan’ın iftiralarının arasında bağlantı olduğu açıkça gözükmektedir.  

Bizler “Bilderberg” çocuğu değiliz Ali Bey… Vatanını, bayrağını seven, taş üstüne taş koyan herkes, her şirket bu ülkenin kaynaklarından faydalanma hakkına sahiptir. 

Savunma sanayimizde, bu alana önemli katkılarda bulunan yerli ve milli girişimcilerimizle gurur duyuyoruz.

AK Parti hükümetleri olarak yaptıklarımıza hayalleri bile yetişmeyen insanların yapılan güzel işleri baltalama çabalarını milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

Bizler Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda yeniden Büyük Türkiye’nin dirilişi için, mazlum milletlerin umudu olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER