Nazilli Ayna Gazetesi

MASTAURA’YA ZİYARETÇİ AKINI DEVAM EDİYOR

MASTAURA’YA ZİYARETÇİ AKINI DEVAM EDİYOR
208
06 Ocak 2023 - 14:05

Başkan Özcan minik turistlere ev sahipliği yaptı

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Mastaura Anti Kenti’ni ziyaret etmek için Nazilli’ye gelen Umurlu Kocagür Ortaokulu öğrencileri ile Hangar Kafe&Restoran’da bir araya geldi.

Umurlu Kocagür Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Anadolu’daki en iyi korunmuş amfi tiyatronun yer aldığı Mastaura Antik Kenti’ni ziyaret etmek için Nazilli’ye geldi.

Ortaokul öğrencilerini Hangar Kafe&Restoran’da ağırlayan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli’nin tarihi noktalarının tanıtımı konusunda verdiği desteklerden dolayı İl Kültür Turizm Müdürü Umut Tuncer’e teşekkür etti.

Başkan Özcan’ın öğrencilerle yaptığı sohbet ise renkli görüntülere sahne oldu.

“KÜLTÜREL MİRASIMIZI TANITMAK VE KORUMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Yemek sırasında Mastaura Antik Kenti’ni anlatan Başkan Özcan; “7’den 70’e Nazillimizi tanıtmak, kentimizin değerlerini paylaşmak ve büyük küçük demeden bu değerleri aktarmak adına ciddi bir emek veriyoruz. Mastaura’yı bugüne kadar çok farklı kesimden binlerce kişi ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl Amerika’dan akademisyenleri ağırlamıştık. Bunun yanı sıra turist rehberlerimizin de yoğun ziyaretleri oldu. Bugün de Umurlu Kocagür’den gelen çok tatlı misafirlerimiz var. Onların heyecanlarını, ilgi ve alakalarını hissetmekten dolayı çok mutluyum. Nazillimize hoş geldiler, sefalar verdiler. Geleceğimizin mimarı çocuklarımızın bölgedeki tarihi noktaları tanımaları büyük önem taşıyor. Kültür Turizm Müdürlüğümüzün de bu anlamda güzel çalışmaları var. El birliği ile Nazillimizin kültürel miraslarını tanıtmak ve korumak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER