Nazilli Ayna Gazetesi

Başkan Özcan’ın 3 günlük Ankara ziyareti sonrası Nazilli şaha kalkıyor

Başkan Özcan’ın 3 günlük Ankara ziyareti sonrası Nazilli şaha kalkıyor
374
13 Ocak 2023 - 16:01

Nazilli böylesini görmedi 700 MİLYONU AŞKIN YATIRIM!

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ile birlikte yürüttüğü 3 günlük Ankara temaslarının ardından müjdeleri peş peşe sıraladı.

Basın mensupları ile makamında bir araya gelen Başkan Özcan, Milletvekili Yavuz ve İlçe Başkanı Abak, 700 milyonu aşkın yeni yatırımın ilçeye gelmesi ve Nazilli Sümer Üniversitesi ile Bilim Vadisi’nin hayata geçirilmesi için bakanlıklar nezdinde temasların sağlandığını kaydetti.

Görüşmelerle ilgili detayları kamuoyuyla paylaşan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; Adalet Bakanlığı, DSİ Bölge Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ADM ile AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile görüşmelerini anlattı.

3 günlük Ankara ziyaretinin detayları şu şekilde:

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ziyaret edildi. Adalet Bakanlığı tarafından eklentileri ile birlikte toplam 65 bin metrekarelik modern bir adliye binası ile Nazillideki Lojmanların, Sultanhisar ve Yenipazar’daki kapalı durumdaki cezaevlerinin işlemleri için Cumhuriyet Başsavcısı’na yetki belgesi alındı. Projenin tahmini değeri 400 milyon lirayı aşmaktadır.

DSİ. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta ile sürdürülen görüşmeler neticesinde Nazilli’de hemen hemen her yağışta taşkınlara sebebiyet vererek hayatı olumsuz etkileyen Köyder Deresi, Kurtköy Deresi, Hasköy Deresi, Kurudere ile ilgili olarak öncelik 9 Ocak 2023 tarihinde protokolü imzalanan taşkın koruma işlerinin bütçelendirilmesi için ziyarette bulunuldu. Acil eylem olarak değerlendirilmeye alınması sağlanarak 75 milyon liralık yatırım Nazilli’ye kazandırıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ziyaret edilerek belediye çalışanlarının sosyal ve özlük hakları konusunda istişarelerde bulunuldu. Ayrıca İşkur Müdürlüğü’nün hizmet binasına dair talepler iletildi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ziyaret edilerek bilgi birikim ve yönlendirmelerinden istifade edildi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ziyaret edilerek YÖK Başkanı ile görüşüldü ve Nazilli Sümer Üniversitesi çalışmalarına ivme verildi.

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ziyaret edilerek Nazilli içinden geçen devlet karayolu ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin talimatları ve Genel Sekreter Hayri Baraçlı’nın olurları ile Nazilli’ye 2023 yılının ilk günlerinde bir iş makinesi (kazıcı yükleyici) kazandırıldı. (2022 yılının son günlerinde ise Türkiye Belediyeler Birliği tarafından greyder hibe edilmiştir.)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mustafa Varank ziyaret edilerek binlerce dönümlük alanda yapılması planan ve binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verildi. Bilim Vadisi için Sümer Üniversitesi çalışmalarıyla eş güdümlü faaliyetler yürütülmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Nazilli’nin sorunları anlatıldı ve neticesinde çözüme dair faaliyetlerin yürütülmesi için 3 milyon liralık yatırım sözü alındı. Ayrıca emlak devirleri sağlanarak Nazilli Belediyesi’nin yaklaşık 20 milyon liralık vergi borcu sıfırlandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile yapılan görüşmede Nazilli’de yürütülen ve bakanlığımızca desteklenen faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Mastavra Arena ve Arpaz Beyler Konağı’nın maketi sunuldu ve planlanan faaliyetleri hakkında bilgi verilerek destek sözü alındı.

ADM tarafından 2023 yılının ilk etabında Nazilli’ye 80 milyonluk yatırım yapıldı ve 2023 yılı ikinci etap çalışmaları için hayata geçirilecek 100 milyonluk yatırım görüşüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER