Nazilli Ayna Gazetesi

5 bin Mastaura Sikkesi basıldı

5 bin Mastaura Sikkesi basıldı
272
19 Nisan 2023 - 9:36

İstanbul TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen 26’ncı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te Nazilli Belediyesi tarafından kurulan darp makinesinde 5 bin Mastaura Sikkesi basıldı.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği stantta ziyaretçilere; Nazilli’ye özgü zeytin, incir, kestane gibi doğal ürünleri ikram edildi.

İvana Sert, Muhittin Böcek, Ekrem İmamoğlu gibi tanınmış isimlerin yanı sıra turizm şirketleri ve ulusal haber kanalları da Nazilli standına yoğun ilgi gösterdi.

Kentin simgesi olan ürünleri tedarik etmek isteyen firmalara ise görevli personeller tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Nazilli Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde hazırlanan Mastaura Antik Kenti ve Arpaz Kalesi minyatürleri yerli ve yabancı turistlere hediye edildi.

Özellikle fuar alanına kurulan darp makinesi ile efelerin EMITT’te büyük ilgi gördüğünü söyleyen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “4 gün süren fuarda 5 bin kişi hatıra olarak temsili Roma dönemi Mastaura sikkesi bastı. Yine binlerce kişi efemiz ile fotoğraf çekildi. Bunun yanı sıra Nazillimizden İstanbul’a getirilen yöresel ürünler ziyaretçilerimize ikram edildi. Şehrimizin tanıtımında büyük katkısı olan bu fuar sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Deprem bölgesinden EMİTT’e gelerek stant açan şehirler ise Nazilli Belediyesi görevlileri tarafından ziyaret edilerek Başkan Özcan’ın selamları ile gönderdiği hediyeler takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER

limanbet

limanbet